×
  /   Benedict Harper

Agata Podsiadło, mgr inż. budownictwa z głową pełną pomysłów

▸▸ Techniczna – tak mogłabym o sobie powiedzieć ujmując siebie jednym słowem.

Już jako mała dziewczynka uwielbiałam bawić się dokumentami. Chodziłam z teczką i przekładałam dokumenty z miejsca na miejsce. Symulowałam obsługę klientów, układałam równo wszystko na biurku i rozpisywałam zlecenia, które nie istniały. Marzyłam o tym, że kiedy dorosnę będę Panią elegancko ubraną z teczką w ręku, odpowiedzialną za swoje życie.

I tak, po ciężkich latach nauki i wyrzeczeń zostałam magistrem inżynierem budownictwa.

Na co dzień zajmuję się dokumentacją budowlaną, formalnościami prawnymi związanymi z nowo projektowanymi budynkami oraz doradztwem z zakresu zakupu nieruchomości – od 3 lat prowadzę własną pracownię projektową pod nazwą AGT Pracownia Projektowa. Moja praca pozwala mi na ciągły samorozwój oraz polepszanie standardu swojego życia. Dzięki niej, stałam się niezależna finansowo i mogłam pozwolić sobie na podjęcie najlepszej decyzji w swoim życiu – jednocześnie spełniając marzenie – o miejscu do wypoczynku dla osób, które potrzebują wytchnienia od zgiełku miasta.

Uwielbiam szybkie prowadzenie auta oraz piesze wędrówki po górach. Niesamowicie mnie to relaksuje i odpręża, pozwala na przemyślenia i buduje kolejne pomysły. W biurze czy na szlaku - kubek pysznej kawy idealnie uzupełnia każdy dzień.

Stawiam na przemyślane wybory, analizując wszystkie za i przeciw.  Jako inżynier wiem, jakie konsekwencje niosą za sobą pochopnie podejmowane decyzje. Jednak nie wykluczam ze swojego życia spontanicznych decyzji, ponieważ one też są potrzebne i nadają urozmaicenia.

Pomimo męskiego świata w jakim pracuję, uwielbiam otaczać i inspirować się innymi kobietami. Kobiety to niesamowite istoty, które szerokim kątem patrzenia, potrafią zauważyć wydawałoby się niezauważalne. W życiu kobiety inspirację każdego dnia czerpię od swojej mamy i siostry – moich przyjaciółek, które są czystym przykładem dobra i wewnętrznego piękna. Bez względu na sytuację potrafią się w nią wczuć i doradzić niczym psycholog.

W życiu kobiety biznesu inspiracją są dla mnie Kamila Rowińska i Ewa Chodakowska, które ciężką pracą zbudowały potęgę swojej świadomej niezależności.

Miniony rok był dla mnie prawdziwym rollercoasterem na polu zawodowym i prywatnym. Obiecałam sobie, że w tym roku będę dla siebie łaskawsza. Przestałam pozwalać manipulować swoimi emocjami i brać na siebie ciężar czyichś wyborów. Zrozumiałam i dopuściłam do głosu samą siebie. Dziś wiem, że to nie egoizm a świadoma miłość skierowana pod własny adres. 

▸▸▸▸
Profil Agaty znajdziesz tutaj:

Rejestracja nowego konta

Wpisz minimum pięć znaków
Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło