×
  /   Benedict Harper

Agnieszka Małgorzata Adamska, dziennikarka zakochana w świecie teatru, właścicielka bloga Rude Rude Girl

▸▸ Pisanie to dla mnie komunikacja ze światem. Będąc dzieckiem miałam na siebie bardzo wiele pomysłów, czasem kilka jednocześnie! Najpierw chciałam być astronomem, później baletnicą i weterynarzem. Myślałam też o zawodzie aktorki, ale nigdy nie wydawało mi się to realne. Chyba podświadomie czułam, że w roli widza sprawdzę się lepiej 

Jedną z najważniejszych decyzji podjęłam znacznie później - kiedy porzuciłam psychologię na rzecz dziennikarstwa. Meandry ludzkich emocji zawsze były dla mnie fascynującą płaszczyzną, ale nie aż tak, żeby poświęcić na ich badanie całe życie. Uwielbiam pisać i rozmawiać z interesującymi ludźmi - tak naprawdę zawsze czułam, że to jest moja droga. Studia na wydziale psychologii tylko mnie w tym utwierdziły.

Na co dzień pracuję jako dziennikarka w serwisie Wirtualna Polska, a po godzinach spędzam czas w teatrze i piszę bloga z recenzjami obejrzanych spektakli. Pisanie jest dla mnie sposobem na wyrażanie siebie. Świadomość, że mogę przekazać innym swoje myśli i że mam odbiorców, którzy chcą czytać moje teksty, to dla mnie ogromna radość i satysfakcja. Nie odważyłabym się powiedzieć, że to co robię jest sztuką, bo daleko mi do poziomu wirtuozów słowa, ale pisząc realizuję się na tej samej zasadzie, jak artyści, którzy tworzą dzieła. Tyle że moja działalność to jednak rzemiosło. Ale przyjemnie i kreatywne. Przynosi mi radość.

Czy są kobiety, które wyjątkowo mnie inspirują? Oczywiście! Moja mama - bo wszystko jej zawdzięczam i każdego dnia podziwiam jej niestrudzoną siłę. Jest dla mnie prawdziwą superbohaterką. To ona sprawiła, że pokochałam sztukę. Lubię też Evę Green, a Audrey Hepburn i Grace Kelly to moje niedoścignione inspiracje.

▸▸▸▸

Agnieszka Małgorzata Adamska jest dziennikarką zakochaną w świecie teatru. Od kilku lat uważnie obserwuje wydarzenia na warszawskich scenach. Autorka bloga Rude Rude Girl, na którym regularnie publikuje recenzje spektakli i wywiady z artystami. Kocha powieści Tołstoja, dramaty Czechowa, teatr Wyrypajewa i filmy Ozona. Wegetarianka. Bieganie to dla niej forma medytacji.

Bloga Agnieszki znajdziesz tutaj: http://agnieszkamalgorzata.blogspot.com/
Rejestracja nowego konta

Wpisz minimum pięć znaków
Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło