×
  /   Benedict Harper

Agnieszka Zaborowska, współwłaścicielka studia kwiatowego Babie Lato

▸▸ Najlepsza decyzja jaką podjęłam w swoim życiu? To z pewnością wyjazd do Hiszpanii na studia, ale również decyzja o stworzeniu Babiego Lata. Właściwie to jedna wpłynęła na drugą - wyjazd spowodował, że otworzyłam głowę, przestałam się bać i jeszcze mocniej uwierzyłam w to, że jeżeli czegoś się pragnie, to warto spróbować.


W życiu zdecydowanie stawiam na spontaniczne wybory. Zawsze zazdrościłam osobom, które świadomie podejmowały przemyślane decyzje - nawet próbowałam iść ich śladem jednak moja natura, styl życia i chęć robienia wielu rzeczy naraz nie pozwalała mi na to. Kiedyś bardzo z tym walczyłam, teraz traktuje to jako zaletę, a w razie potrzeby nie obawiam się poprosić o pomoc. 

Kiedy razem z siostrą otwierałyśmy pracownię, byłyśmy dosłownie zielone w tym temacie - po prostu bardzo chciałyśmy ukwiecać przyjęcia i wesela i... postanowiłyśmy spróbować. Dzisiaj Babie Lato to dla mnie przede wszystkim naturalne podejście do kwiatów inspirowane dzikimi ogrodami. Pasja, bez której nie wyobrażam sobie życia!

Czy są kobiety, które wyjątkowo mnie inspirują? Zdecydowanie! Generalnie zawsze fascynowały mnie te, które mają coś do powiedzenia, mają swój styl i nie boją się go wyrażać. Na Instagramie, a zwłaszcza wszystkim na ulicy - styl, sposób poruszania się może Cię tak zainspirować, że nie możesz przestać patrzeć i w pewnym momencie spotykacie się wzrokiem. 

Najbardziej lubię momenty w trakcie dalekich podróży, kiedy siadamy w kawiarni i po prostu mogę patrzeć na te wszystkie fantastyczne babki! Młode, stare, duże, małe - wszystkie boskie!

Na koniec - czy są decyzje, które dzisiaj bym zmieniła? Nie żałuję niczego, wszystkie decyzje i błędy zaprowadziły mnie do miejsca, w którym znajduję się teraz i nie chciałabym być nigdzie indziej. Z drugiej strony priorytety trochę się pozmieniały w momencie nowej wirusowej rzeczywistości - wydaje mi się, że na lepsze. Ale to temat na inną rozmowę...

▸▸▸▸

Agnieszka Zaborowska jest współwłaścicielką autorskiego studia kwiatowego Babie Lato w Krakowie. Na co dzień tworzy piękne, naturalne kompozycje, ukwieca najważniejsze chwile w życiu swoich klientów oraz prowadzi warsztaty florystyczne dla prawdziwych miłośników roślin.


Poznaj pracownię Agnieszki: http://latobabie.pl/

Rejestracja nowego konta

Wpisz minimum pięć znaków
Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło