×
  /   Natalia Jańczak

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o modalu

Mamy obecnie na rynku wiele tkanin, wykorzystywanych do szycia odzieży. Oczywiście nie zawsze znamy właściwości ich wszystkich, dlatego łatwo kupić produkty z materiałów, które nie będą nam do końca odpowiadać. By uniknąć takiej sytuacji, zdecydowaliśmy się wprowadzić Was w temat dotyczący tkanin. Dzisiaj dokładnie przyjrzymy się materiałowi o nazwie modal.


Czym jest modal?
Modal jest sztucznym materiałem uznawanym za ekologiczny. Jest w 90% biodegradowalny, pozyskuje się go z włókien celulozowych z drewna bukowego. Istotne jest, że przy produkcji modalu wykorzystuje się nawet do 70% mniej wody niż w przypadku innych naturalnych tkanin i dzianin. Materiał ze względu na swoje właściwości uznawany jest za wielkiego konkurenta bawełny. Połączenie nowoczesnej technologii z naturalnym surowcem daje niesamowite efekty, z którymi trudno konkurować.

Jakie są zalety modalu?


Największą zaletą modalu jest fakt, że pochłania nawet do 50% więcej wilgoci niż bawełna. Dlatego tak często wykorzystuje się go do produkcji bielizny czy odzieży sportowej. Jest też bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Co więcej, nie traci swoich właściwości nawet po wielu praniach. Masz w swojej szafie T-shirty, które już po kilku tygodniach mają skręcone szwy? Kup koszulkę z modalu, z pewnością będziesz nosiła go przez kilka dobrych lat! Dużym atutem tej tkaniny jest również odporność na kurczenie i spieranie oraz fakt, że materiał się nie mechaci.

Jak dbać o ubrania z modalu?


Ubrania z modalu lepiej przechowywać złożone na półce, gdyż powieszone na wieszakach mogą się rozciągać i odkształcać. Zawsze zalecamy pranie wg wskazań na metce, jednak lepiej unikać wirowania na najwyższych obrotach i suszenia w suszarkach bębnowych. 

Zobacz naszą ofertę ubrań z modalu i ciesz się wyjątkową jakością przez długie lata.

T-shirt Grace w różnych kolorach: https://bit.ly/TshirtyGrace

Sukienka Linda: https://bit.ly/Lindamodal

Sukienka Sophie: https://bit.ly/SophieSliwka

Rejestracja nowego konta

Wpisz minimum pięć znaków
Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło